Navigace:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masáže

 

 

K l a s i c k é  m a s á ž e

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Masér vždy vychází z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétního klienta, kterým přizpůsobí sled a volbu druhu jednotlivých hmatů.

Během masáže dochází nejen k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci klienta.

Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají zejména šíje a záda.

 

Indikace:

bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení,

bolesti hlavy nebo migrény, únava, stres,

regenerace a relaxace těla,

zlepšení prokrvení těla a lymfatického systému,

posílení imunitního systému

 

Kontraindikace:

těsně po jídle,

horečnatá, krvácivá nebo zánětlivá onemocnění

kožní onemocnění, čerstvé popáleniny,

zhmožděniny nebo otoky,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M a s á ž    l á v o v ý m i    k a m e n y

Masáž lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu.

Provádí se pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje.

Kombinace tepla, doteku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a stává se nezapomenutelným zážitkem.

 

Lávové kameny jsou čediče vulkanického původu. Mají mimořádně silnou energetickou vibraci.

 

Výborně akumulují teplo, proto se před použitím nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 40 – 55 stupňů Celsia.

- teplo kamenů  působí přes energetická centra v našem těle – čakry, na naše energetické dráhy – meridiány, které vedou od konečků  prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či zvýšené únavě bývají tyto dráhy zablokované, neprůchodné. Právě horké kameny dokážou povzbudit činnost orgánů a znovu obnovit tok energie v těle. Nastartuje se očistný proces, detoxikace a dochází k celkové regeneraci těla.

 - tlak kamenů proniká hned do svalů, uvolňuje křeče, rozpouští bolest, ztuhlost, otevírají se kožní póry

- zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém

- teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus

- odstraňuje problémy se spaním, koncentrací a neschopnosti se uvolnit

- má  vynikající relaxační účinek na psychiku člověka

 

 

Masáž obličeje lávovými kameny

Tato masáž patří k novým moderním trendům. Pro svoje blahodárné účinky na regeneraci pleti, relaxaci obličeje a celkové uvolnění, se stává vyhledávanou terapií nejen u žen, ale i u mužů.

Má hluboké účinky na obličej a jeho podkoží, detoxikuje, uvolňuje ze svalů obličeje toxiny a látky, které se podílejí na tvorbě vrásek. Harmonizuje a uvolňuje energie.

 

 

 

M a s á ž    p r o t i    c e l u l i t i d ě    a    k    f o r m o v á n í    p o s t a v y

Pojem celulitida označuje stav kůže, při němž jsou na určitých partiích těla vidět hrbolky, dolíčky či nerovnosti. Tyto neestetické tukové útvary vytváří  tzv. pomerančový efekt a vzniká tzv. pomerančová kůže – odborně lipohypertrofie (zbytnění tukových buněk ).

 

Na vzniku  celulitidy se podílí hned několik faktorů - užívání hormonální antikoncepce, nevhodné stravovací návyky, konzumace masa z průmyslových chovů, kde jsou zvířata dokrmována růstovými hormony, nedostatečný pitný režim, sedavé zaměstnání, málo pohybu během dne, těsné oblečení a psychické stresy...

 

Masáže proti celulitidě nebo lymfatické masáže

Je dobré absolvovat celou kůru ( cca 10 ošetření ) a poté chodit na pravidelné udržovací masáže např. 1x za měsíc.

Každá žena však reaguje jinak, proto je počet masáží zcela individuální.

 

Vhodné kosmetické prostředky, samomasáže

Kartáčem z přírodních materiálů nebo lufou provádět ve sprše co nejčastěji masáž problémových partií – postupně vždy zespodu směrem k srdci. Výborným prostředkem je také střídavá masáž teplou a studenou sprchou ( na závěr vždy studená ) a následná aplikace speciálních kosmetických přípravků, nejlépe ráno a večer. Na trhu je velké množství těchto prostředků. Krémy obsahující  kofein, kakao, máta – podporují prokrvení pokožky, fenykl či L – Carnitin zabraňují ukládání tuků a podporují  jejich odbourávání.

Přípravky aplikujeme  krouživě opět směrem k srdci,  od kolen nahoru.

 

 

Ayurvédská masáž

Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny, jejíž počátky jsou staré více než 5000 let. Pochází ze starobylé Indie, odkud se dále šířila na Srí Lanku.

Ayurvédská masáž je jedna z prevenčních a léčebných  metod. Její praktiky a techniky byly sepsány na palmových listech a předávaly se z mistra na žáka. Jedinečnost masáže spočívá v použití olejů lisovaných zastudena, které mají jedinečné složení a volba použitého oleje se odvíjí od konstituce klienta a ročního období. Používá se olej kokosový, sezamový, olivový, mandlový, hořčičný a další přidané éterické oleje.

Abhyanga

Je nejvíce rozšířená, překrásná, hluboce relaxační a regenerační masáž, při které se používají bylinné oleje, vybrané dle aktuálních a individuálních potřeb klienta a jeho momentálního stavu.

Cílem masáže je zharmonizovat celou Vaši bytost, uvolnit energetické dráhy, odstranit napětí a nechat tělo, aby se opravdu zklidnilo, uvolnilo, zjemnilo a načerpalo sílu.

Pravidelně prováděná masáž především uvolňuje napětí těla a mysli, napomáhá správnému trávení, pracuje s lymfatickým, krevním a nervovým systémem, zlepšuje sexualitu, zpomaluje proces stárnutí, zkvalitňuje stav pokožky a má mnoho dalších pozitivních účinků.

Kontraindikace:

  • Virózy (horečnatá onemocnění, nachlazení, akutní rýma, pokud berete antibiotika)
  • Onkologická onemocnění
  • První trimestr těhotenství
  • Onkologická a jiná závažná onemocnění- po ukončení léčby a se souhlasem ošetřujícího lékaře

Délka trvání masáže: 90 až 120 min, probíhá mimo provoz fitness centra z důvodu zajištění naprostého klidu za účelem plného uvolnění klienta.

 

 

 

B r e u s s o v a    m a s á ž

Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů.

Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži  zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.

 

 

 

 

D O R N O V A   M E T O D A

Dornova metoda je manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle (kostra) šetrně a přesně uváděny do původní přirozené polohy, čímž se vyrovnává statika těla.

Provádí se volným a přirozeným pohybem ošetřovaného a jemným tlakem dlaně, popř. palců terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, které by mohly ošetřovanému ublížit. Nejdůležitějším významem Dornovy metody je přímá léčba příčiny obtíží, neboť všechno leží na kostře … příznaky postupně odezní.

Autor této metody, Dieter Dorn, „znovuvynalezl“ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat a napravit vysunuté obratle, vybočení páteře (skolióza, lordóza, kyfóza, spondylóza), bolavá ramena, brnění rukou, rozdílnou délku končetin, posunutou kostrč, bolest v kyčli, bederní, hrudní nebo krční páteř, bolest v kolenou atd.

Dornovu metodu doplňujeme Breussovou masáží, při níž je používán třezalkový olej, jehož léčivé účinky se spolupodílejí na skvělých výsledcích této metody.

 

Indikace Dornovy metody:

bolestí zad, bolestí kyčlí, bolestí kolen, tenisovým loktem, skoliózou ,rozdílnou délkou končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu)

 

Kontraindikace:

brzy po operacích a zlomeninách, osteoporóza v pokročilém stadiu, artróza v pokročilém stadiu, rakovina, Bechtěrevovo onemocnění, operace páteře, revmatoidní artritida, epilepsie (padoucnice) a jiné pravidelně se opakující záchvaty, srdeční arytmie, těhotenství.